Jednička

v okenních profilech

Na trhu od roku 1969

Děkujeme za důvěru

Profily třídy A

garantovaná tloušťka 3 mm

Současná snaha architektů o co největší prosvětlenost interiéru a zasazení velkoformátových prvků do zástavby vedla na českém i evropském trhu doslova k boomu zdvižně posuvných dveří. Především pak dveřních systémů, které jsou vyrobeny z tenkých profilů a nabízejí i bezbariérové přechody. Společnost VEKA na tento trend reaguje představením nové generace zdvižně posuvného systému dveří VEKAMOTION 82, který nahradí předchozí VEKASLIDE 82 a VEKASLIDE 70. 

VEKAMOTION 82 MAX

VEKAMOTION 82 MAX

 

Ve srovnání s předchozí generací nabídne VEKAMOTION 82 až o 20 % štíhlejší profily, což zákazníkům nabídne větší plochu skel. S VEKAMOTION 82 a designovou variantou VEKAMOTION 82 MAX je pak možné realizovat velkoformátové moderní návrhy a nabídnout zákazníkům dokonale prosvětlené interiéry. VEKAMOTION 82 také umožňuje splnit vyšší požadavky na bezbariérovost, ochranu proti vodě či bezpečnost.

Vnitřní výztuže pro vysokou pevnost

Pro dosažení vysoké pevnosti i u rozměrných plastových rámů jsou u VEKAMOTION 82 bohatě dimenzovány možnosti vnitřní výztuže. Rám se šířkou 62 mm a konstrukční hloubkou 194 mm má dvě navzájem oddělené ocelové komory, do nichž je možné vložit ocelové výztuže o rozměru 60 x 40 mm, které jsou používány také v systémech Softline 76 a 82. „Použití plastového profilu a klasických ocelových výztuží znamená vyšší pevnost při nižších nákladech, protože není třeba použít hliníkové profily,“ zdůrazňuje Milan Klepsa, hlavní zástupce společnosti VEKA pro ČR a SR.

VEKAMOTION 82 vnější pohled

VEKAMOTION 82 vnější pohled

 

Kvalitní tepelná izolace a vysoká těsnost

Díky celkové stavební hloubce dosahuje systém Uf 1,3 W / m2K a může pojmout moderní trojskla až do tloušťky skla 54 mm. Velkoobjemové těsnění a dvousložkové těsnící díly zajišťují utěsnění VEKAMOTION 82 až do úrovně 9A. „Toho je dosaženo spolehlivým utěsněním mezi prahem, rámem a křídlem pomocí dvou optimalizovaných těsnění v křídle. Obě těsnění jsou spojena prostřednictvím vulkanizovaných rohů, díky kterým vzniká pevný rohový spoj,“ říká Klepsa.

VEKAMOTION 82 MAX řez profilem

VEKAMOTION 82 MAX řez profilem

 

Designové provedení VEKAMOTION 82 MAX

S pouhými třemi dodatečnými profily může výrobce dveří rozšířit svůj sortiment VEKAMOTION 82 o designovou variantu VEKAMOTION 82 MAX. Velkou výhodou designové varianty je možnost použít prahový profil pro celý rám. Vizuálně ohromující je i výška vnitřního profilu pevného křídla – pouhých 28 mm. Pevné křídlo může být volitelně zaskleno již ve výrobě, nebo se nabízí instalace skla zvenčí přímo na staveništi. „Nová konstrukce rámů navíc umožňuje takřka kompletní překrytí omítkou, a tím dosažení téměř bezrámového vzhledu,“ uzavírá Milan Klepsa.

Comments are closed.